Гарбине Мугуруса
Снимка: twitter.com/wta

Гарбине Мугуруса спечели финалите на WTA – ВИДЕО

Гарбине Мугуруса спечели финалния турнир на Женската тенис асоциация (WTA) в Гуадалахара. На финала в мексиканския град тя се справи с Анет Контавейт след 6-3, 7-5.  Сблъсъкът продължи 100 минути и беше повторение на мача от груповата фаза, също спечелен от испанката.

Титлата е първа за Мугуруса от финалите на WTA и общо 10-а в кариерата ѝ. Освен това тя ще се завърне в Топ 3 на световната ранглиста. Тя става и първата испанка, спечелила турнира.

Мисля, че това е най-добрата ми година. Може и да не спечелих титла от Големия шлем, но се чувствах по-щастлива. Бях стабилна на корта и нямах големи спадове – доволна съм. Що се отнася до турнира – имах проблеми в началото. След това успях да намеря ритъм. А и е перфектно, че спечелил толкова голям турнир точно тук в Мексико“, каза Гарбине Мугуруса.

Контавейт беше в серия от 12 поредни победи преди да загуби мача в груповата фаза. Във финала тя водеше с 5-3 във втория сет, но шампионката взе четири поредни гейма.