Мюлер, Байерн - Лайпциг

Мюлер спаси Байерн за 3:3 срещу Лайпциг

Томас Мюлер вкара два гола за 3:3 между Байерн срещу Лайпциг в сблъсъка между първия и втория в класирането. Двубоят на „Алианц Арена“ беше вълнуващ спектакъл, в който гостите поведоха, после изоставаха, после пак поведоха, но не успяха да спечелят. Голяма заслуга за точка на Байерн имаха още Кингсли Коман и резервата Джамал Мусиала. Коман записа три асистенции, Мусиала – гол и подаванията към Коман за головете на Мюлер.

Иначе Лайпциг започна по-добре и Забицер още в началото отправи опасен удар. В 19-ата минута Нкунку откри – 0:1. Нкунку беше изведен по великолепен начин от Форсберг, който игра на върха на атаката. Байерн обаче обърна нещата само за пет минути. В 25-ата минута Мусиала смени Хави Мартинес, а само пет по-късно изравни. Малко по-късно дойде и редът на Томас Мюлер, който завърши обрата – 2:1. Радостта на баварците обаче беше прекратена набързо. В 36-ата минута Айдара центрира и Джъстин Клуиверт вкара по красив начин за 2:2. Това беше първият му гол в Бундеслигата.

Лайпциг поведе отново в началото на второто полувреме. Анхелиньо изведе Форсберг и той с лекота се разписа за 2:3. Гостите бранеха много успешно аванса си и Байерн нямаше положения да изравни. В 75-ата минута обаче Мюлер вкара отблизо с глава за 3:3. До края Мусиала имаше още две положения, но не успя да реализира.

Така Байерн остава лидер с две точки повече от Лайпциг – 23 срещу 21. Борусия Дортмунд е трети с 19 точки. Леверкузен също има 19, но и мач по-малко – утре срещу последния Шалке 04.