Уест Хем - Тотнъм, Моуриньо

Моуриньо стартира с успех начело на Тотнъм

Тотнъм надигра като гост Уест Хем с 3:2 в официалния дебют на новия мениджър Жозе Моуриньо. Шпорите водеха с 3:0, но чуковете върнаха два гола, за да създадат напрежение в края.

Гостите започнаха по-уверено лондонското дерби от 13-ия кръг на английската Висша лига. Те владееха топката, без обаче да създават опасности пред вратата на Роберто. Нещата се промениха в 36-та минута, когато Сон получи пас от Деле Али и откри след шут с левия крак. В края на първата част Лукас Моура засече отлично подаване на корееца и покачи на 2:0. Второто полувреме започна с трети гол за Тотнъм. Той бе дело на капитана Хари Кейн, който реализира след центриране на Серж Орие.

Тимът на Моуриньо се успокои и позволи на чуковете да се върнат в срещата след попадението на Михаил Антонио. Малко преди края Деклан Райс вкара след подаване на Себастиан Алер, но голът бе отменен заради засада. Огбона върна още един гол в шестминутното продължение на срещата за 2:3, но това бе всичко.

Така Тотнъм прекъсна серия от пет мача без победа в лигата. Уест Хем пък не познава вкуса на победата вече два месеца.