Солскяер, Моуриньо

Моуриньо падна в завръщането си на „Олд Трафорд“

Жозе Моуриньо записа първа загуба откакто застана начело на Тотнъм. Тя дойде при завръщането му на „Олд Трафод“ – 1:2 от Манчестър Юнайтед. Досега шпорите бяха записали три победи с португалеца.

Домакините откриха чрез Маркъс Рашфорд още в шестата минута. Той вкара отблизо след рикошет в Санчес. Деле Али изравни с великолепен гол в края на първото полувреме – 1:1. В началото на втората част обаче Юнайтед повтори сценария – бърз гол за нов аванс. Отново се разписа Рашфорд, този път от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Муса Сисоко срещу него. Така Рашфорд вече има 12 попадения в последните си 13 мача за клуба и Англия. Девет от тях са във Висшата лига.

Моуриньо бе добре приет от феновете на „Олд Трафорд“. В състава на Оле Гунар Солскяер обаче имаше само петима от онези 11, които започнаха за Жозе в същия мач през миналия сезон. Тогава Тотнъм спечели тук с 3:0.

Португалецът очевидно има и сериозна работа в Тотнъм. Смените му не проработиха, а защитата е допуснаха 8 гола в 4 мача.