Алваро Мората, Динамо - Ювентус

Мората изведе Ювентус до победа над Динамо Киев

Алваро Мората вкара и двата гола за победата на Ювентус с 2:0 над Динамо Киев. Това беше първи мач и за двата тима в групите на Шампионската лига.

Сблъсъкът бе и прекрасен пример за двубой между ученик и учител. Начело на Динамо е Мирча Луческу, който пусна Андре Пирло да дебютира на 16 години в Серия А през 1995-а, когато двамата бяха в Бреша. Сегашната среща беше първа за Пирло като треньор в Шампионската лига. На 75 години и 83 дни Луческу пък стана най-възрастният треньор с мач в турнира.

Ювентус беше без заразения с коронавирус Кристиано Роналдо и имаше проблеми в началото. Кулушевски, който игра вместо португалеца, отправи два удара през първото полувреме, но Бушчан ги спаси. Освен това бианконерите останаха без Джорджо Киелини, който получи травма.

През второто полувреме обаче ранният гол на Мората промени нещата. Той се разписа веднага след паузата за 0:1. Нападателят вкара добавка след удар на Кулушевски. Второто попадение на Мората падна в 84-ата минута. Тогава той засече центриране на Куадрадо. Голът е трети за нападателя в последните четири дни, след като вкара и при 1:1 Кротоне.