Монтана запази мястото си в А група

Сините от Монтана ще играят и през следващия сезон в А група

Монтана ще играе в А група и през следващия сезон, след като спечели с 2:1 баража със завършилия на второ място в Б група тим на Поморие. Двубоят се игра на неутрален терен – на стадион “Трейс Арена” в Стара Загора.

Сергей Георгиев даде преднина на Монтана в 54-ата минута, засичайки с глава центриране от пряк свободен удар на Иван Стоянов. Двайсетина минути по-късно Поморие изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Владимир Минчев срещу Деян Лозев. Точен от бялата точка бе Любомир Божилов, който с мощен шут възстанови равенството.

Четири минути преди края на редовното време тимът от Северозапада обаче отново излезе напред. Сергей Георгиев изведе отлично Атанас Илиев, който останал очи в очи със стража на Поморие вкара за крайното 2:1.

Монтана ще трябва да си намери нов треньор за следващия сезон, защото Емил Велев, който изведе тима до финал за купата на България, напусна след загубата от ЦСКА в битката за трофея.