Монтана - ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

Монтана изненада ЦСКА 1948 с човек по-малко

Монтана постигна изненадващ успех над ЦСКА 1948 в първи двубой от 18-я кръг. Аутсайдерът спечели с 1:0 над червените.

На стадион „Огоста“ в едноименния град домакините стигнаха до ценната победа след точно реализирана дузпа от Тони Тасев. Той се разписа в 22-та минута. Преди това Даниел Наумов се намеси по блестящ начин след удар на Дани Кики.

Гостите от София рядко намираха път към вратата на Монтана, пазена от Благой Макенджиев. В 61-та минута обаче ЦСКА 1948 придоби числено преимущество – Сергей Георгиев беше изгонен за два бързи жълти картона.

Тимът на Красимир Балъков обаче така и не намери целта до края на двубоя. Поражнието беше пореден разочароващ резултат за червените навън – те имат само една победа извън София. В подреждането тимът е шести с 27 точки. Монтана пък изплува над опасната зона със 17 точки.

В следващия кръг сините гостуват на Ботев Пловдив, докато ЦСКА 1948 приема Левски.