Монако - Брюж
Ванакен бележи от бялата точка

Монако записа рекордна загуба в Шампионската лига

Монако падна с 0:4 от Брюж и постави нов негативен клубен рекорд. Това бе най-голямата загуба в историята на тима в Шампионската лига. Освен това отборът вече в 15 поредни мача във всички турнири няма победа.

Брюж откри резултата още в 12-а минута чрез Ханс Ванакен. Само пет минути по-късно той покачи на 0:2, като този път се разписа от дузпа. Тилеманс изпусна най-добрата възможност за монегаските в 22-а минута. Малко по-късно белгийците отчаяха домакините – Уесли Мораеш вкара за 0:3. Любопитното е, че трите гола за тима дойдоха с едва три удара по посока на вратата.

В края на второто полувреме Рууд Вормер оформи крайното 0:4.

Монако ще трябва да спира серията на ПСЖ

Двубоят бе пети за новият треньор Тиери Анри. До този момент балансът му е две равенства и три загуби. И едва ли ще стане по-добре – следващият съперник е Пари Сен Жермен. Тимът на Томас Тухел постави нов рекорд на петте големи първенства преди седмица – 12-а победа от старта на сезона.