Монако взе аванс след голово шоу в Дортмунд, велика атмосфера по трибуните (СНИМКИ)

Френският Монако е много близо до класиране на полуфинал, след като победи Борусия (Дортмунд) с 3:2 в мач от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига.

Мачът бе преместен за днес след ужасяващия инцидент, който преживя германския тим вчера. За щастие на феновете на двата тима срещата все пак ще се състоя на „Сигнал Идуна Парк“, но при засилени мерки за сигурност. Феновете и двата отбора не спряха да пеят и подкрепят своите любимци и въпреки инцидента от снощи атмосферата на стадиона бе празнична.

5434355

Още в 11-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг получи шанс да открие резултата. Нападателят отправи удар от наказателното поле, но топката премина малко над напречната греда.

5434371

В 16-ата минута бе отсъдена дузпа за Монако, след като Сократис фаулира изскачащия сам срещу вратаря Килиан Мбапе. Съдията Даниеле Орсато не се поколеба и посочи бялата точка и освен това показа жълт картон на Сократис. Фабиньо обаче не успя да реализира отдалата се възможност. Бразилецът стреля, но топката премина встрани от левия стълб.

5434370

Три минути по-късно гостите поведоха в резултата с гол от категорична засада. Тома Лемар проби отляво и подаде към Килиан Мбапе, който пък не пропусна от близко разстояние. При повторенията ясно се видя, че Мбапе е в засада при паса към него от страна на Лемар.

5434352

Най-добрата възможност за Дортмунд за първото полувреме дойде в 31-ата минута.

Шинджи Кагава имаше възможност да изравни, след като овладя подаване на Матиас Гинтер и стреля към вратата на гостите, но топката мина встрани от левия стълб.

Пропускът на Кагава струва скъпо на Дортмунд, тъй като само 4 минути по-късно Свен Бендер си отбеляза автогол в опит да изчисти центриране на Раджи.

Така двата отбора се прибраха на почивка при разултат 0:2.

Секунди след началото на второто полувреме домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от отлична позиция. Усман Дембеле обаче стреля в аут и тази възможност бе опропастена.

В 57-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг направи страхотна асистенция с пета след центриране отляво и Усман Дембеле отблизо опъна мрежата зад Субашич – 1:2.

Играчите на Томас Тухел всячески търсеха изравнителното попадение, но четвърт час преди края пред Фалкао се откри идеален шанс за 1:3. Колумбийският нападател бе изведен отлично от Тома Льомар, преодоля Бюрки, но не успя да уцели опразнената врата.

В 79-ата минута 18-годишният Мбапе наказа груба грешка в защитата на дортмундци. Той се озова сам срещу Бюрки и без да трепне изпрати топката в мрежата със силен и прецизен шут. Пет минути по-късно Кагава получи топката в наказателното поле на гостите, след което показа техника, освободи се от бранителите на Монако и с удар по земя направи резултата 2:3.

В добавеното време Обамеянг направи огромен пропуск. Той стреля неточно отблизо с глава след центриране отдясно и дортмундци трябваше да преглънат поражението, което намалява шансовете им да продължат на 1/2-финалите.