ПСЖ - Монако

Монако изненада ПСЖ в Париж – ВИДЕО

Няколко дни след забележителния успех в Барселона в Шампионската лига ПСЖ катастрофира в Лига 1. Шампионът загуби на собствен терен от Монако с 0:2. Двубоят на стадион „Парк де Пренс“ беше от 26-я кръг.

Парижани имаха териториално преимущество през целия мач, но не успяха да оползотворят положенията си. Тимът на Маурисио Почетино всъщност стигна само до един точен изстрел. Монако стигна до успеха с голове на Софиан Диоп в 6-ата минута и Гийермо Марипан в 51-ата. Попаденоето на защитника Марипан е пето за него през сезона.

Загубата е пета за ПСЖ през сезона. Тимът остава на трето място в класирането с 54 точки, а Монако с 52 е на четвърто. Лидер е Лил с 58 точки. В неделя Лил победи Лориен с 4:1 като гост.