младите волейболисти до 18 г

Младите волейболисти трети на Европейското

Националният отбор по волейбол за младежи до 18 години спечели бронзовите отличия на Европейското първенство в Грузия. Така младите волейболисти се класираха за Световното първенство.

Тимът на селекционера Виктор Карагьозов надигра Сърбия в битката за бронза. Нашите триумфираха след петгеймова драма с 3:2 (25:21, 18:25, 21:25, 25:11, 15:9) в Тбилиси.

Двубоят беше истинска битка между два равностойни съперника. Това обуслови и многото обрати. Нашите обаче се показаха като истински лъвове! При изоставане с 1:2 гейма в четвъртата част те буквално смазаха съперника, като го оставиха на едва 11 точки.

Успешното завръщане в мача вдъхнови и тайбрека. След равенството 6:6 младите волейболисти на България дръпнаха и затвориха мача.