България - Гибралтар, младежките национали
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Младежките национали разбиха Гибралтар с 5:0

Младежките национали на България разбиха Гибралтар с 5:0 в квалификациите за Европейското първенство. Капитанът Владимир Николов вкара хеттрик, по веднъж се разписаха Мартин Петков и Димитър Стоянов.

Това е втора победа за младежките ни национали в група Е. Те биха още Молдова и паднаха лошо от Уелс с 0:4. Лидер е Швейцария със 7 точки от три мача. Молдова има четири точки от 4 мача, Уелс – 4 точки от три срещи, а тимът на Нидерландия също има 4 точки, но от 2 двубоя.

Нашите откриха още в шестата минута. Филип Кръстев стреля, вратарят изби, но Николов вкара при добавката за 1:0. В 24-ата минута българите получиха дузпа за нарушение срещу Димитър Стоянов. Владимир Николов с лекота вкара втория си гол в мача. Само две минути по-късно капитанът прати за трети път топката зад Ханкинс.

В 37-ата минута тимът на Александър Стоянов вкара гол номер четири. Станислав Шопов подаде към Мартин Петков и той отбеляза с лекота за 4:0.

В началото на втората част гостите останаха с човек по-малко, след като Сеан Монтовио получи втори жълт картон. След час игра Димитър Стоянов направи 5:0 след асистенция на Мартин Петков. До края нашите удариха и две греди.