Нидерландия - България
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Младежките национали паднаха в Нидерландия

Младежките национали на България до 21 години загубиха с 1:3 гостуването си на Нидерландия. Двубоят е от Група “Е” за Евро 2023.

Тимът на Александър Димитров поведе с гол на Мартин Минчев. Лалетата обаче не допуснаха изненада и обърнаха нашите. Два гола вкара юношата на Байерн Йошуа Зиркзее, веднъж се разписа и Иан Маатсен. Загубата остави младежките национали предпоследни. Нидерландия пък се изкачи на второ място зад Швейцария.

Оранжевите натиснаха от самото начало, но не вкараха гол. Вместо това получиха такъв. В 20-ата минута Минчев отправи удар от далечна дистанция и изненада излезлия напред вратар на домакините. Две минути по-късно Нидерландия пропусна да изравни. Зиркзее стреля от воле, Дамян Христов изби, а топката се удари и в гредата.

В 37-ата минута Виктор Попов стреля в аут, а в следващата атака стана 1:1. Тимбер стреля, Христов спаси, но Маатсен вкара при добавката.

Втората част на мача започна ужасно за нашите. Ван де Вен центрира, Христов изби на крака на Зиркзее и той направи 2:1. Лалетата продължиха да нападат и изпуснаха още няколко положения, а Тимбер удари греда. В последната минута беше отсъдена дузпа за нарушение срещу Екеленкамп. Зиркзее я реализира за 3:1.