Младежите загубиха от Норвегия в контрола

Траянов си вкара автогол в 86-ата минута

Националният отбор на България до 21 години загуби с 0:2 от Норвегия в приятелска среща, играна на стадион „Славия“ в София.
За съжаление, това бе второ поредно поражение за отбора на Антони Здравков след като преди седмица момчетата отстъпиха с 0:3 от Кипър.

Гостите поведоха в 23-тата минута, когато след центриране от ъглов удар Фредрик Аурснес прати топката във вратата на българския тим.
В края на първото полувреме футболистите на Норвегия имаха още едно опасно положение, но Мортен Торсби стреля над вратата.

През второто полувреме почти липсваха чистите положения. Треньорите направиха доста смени. Полувремето премина в по-спокойно, дори лежерно темпо.

Четири минути преди края на редовното време Норвегия удвои преднината си, отново след статично положение. След центриране от ъглов удар стражът на България не се намеси добре, топката се удари в главата на Тодор Траянов и влезе във вратата за 2:0.

В добавеното време на мача гостите имаха две възможности да вкарат трети гол, като при втората ситуация Велков трябваше да чисти от голлинията.

На 6-ти септември е европейската квалификация срещу Армения.