Младежите

Младежите победиха с 3:0 Полша пред Бойко Борисов

Младежкият национален отбор по футбол изми очите на „батковците“ си от мъжкия след силна игра и убедителна победа. Младежите победиха с 3:0 лидера в групата си Полша. Двубоят на стадион „Славия“ се игра пред 463 зрители. Един от тях обаче бе премиерът Бойко Борисов.

В основата на успеха бе Станислав Иванов. Нападателят на Левски подаде за първия гол и вкара другите два. Резултатът бе открит от Тонислав Йорданов в 43-ата минута. После Иванов се разписа в 51-ата и 61-ата минути. Асистенциите бяха на Валентин Антов и Калоян Кръстев. Те двамата бяха в основата и на комбинация, при която Кръстев удари греда.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Карол Фала бе изгонен в 69-ата минута. Загубата бе първа за младежите на Полша в групата. Така нашите ги свалиха от върха, където се качи Русия, победила Латвия с 2:0. Руснаците имат 11 точки от 5 мача, Полша има 10 точки. Българите имат 8 точки. Следващият им двубой е като домакин срещу Естония на 31 март 2020-а.

Съставът на България: Наумов – Турицов, А. Христов, П. Христов, Лясков – Найденов (90 – Гаврилов), Антов, Котев (90 – Янков) – Йорданов (90 – Ковачев), Кръстев (76 – Минчев), Иванов (84 – Русев).