младежите на България
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Младежите победиха, но не стигнаха еврофиналите

Младежите взеха победа в последния си мач за Евро 2021, но тя не се оказа достатъчна за класиране за финалите. Нашите надиграха у дома Естония с 3:0, но останаха трети в групата. Причината е победата на Полша над Латвия с 3:1. Така поляците защитиха втората си позиция.

Попаденията за младежите отбелязаха Лъчезар Котев, Ертан Томбак и Калоян Кръстев. Котев и Томбак се разписаха преди почивката, Кръстев – след нея.

Нашите доминираха през целия мач на стадион „Славия“. Първият удар отправи Виктор Попов още в третата минута, но топката прелетя над вратата на Карл-Ромет Ньом. После Попов опита отново и то на два пъти, но пак без да се разпише.

В 24-ата минута Естония стигна до първа възможност. Капитанът Маркус Пум стреля от пряк свободен удар, но Даниел Наумов успя да спаси. Четири минути по-късно българите поведоха.  Лъчезар Котев изпрати истински снаряд от далечна дистанция, който влетя в горния десен ъгъл – 1:0. Секунди по-късно България удвои преднината си. Ертан Томбак и Илиан Илиев-младши комбинираха с едно докосване и Томбак вкара за 2:0.

В края на първата част Наумов пак спаси вратата си – Стейн Рейнкорт стреля опасно от чиста позиция, Наумов спаси, последва добавка на Рейнкорт, но в аут.

След почивката темпото на игра спадна, но нашите пак имаха повече положения. Младежите стигнаха до трети гол минути преди последния съдийски сигнал. Ньом изби удар на Здравко Димитров в корнер, но след него Калоян Кръстев заби топката в мрежата за 3:0.