Младежите България - Молдова
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Младежите не можаха да бият 10 от Молдова

Националният отбор на България за младежи до 21 години продължи разочароващата серия на мъжете. Младежите не успяха да победят десет от Молдова в квалификационен мач от Група “Е” за Евро 2023. Гостите играха с с човек едно полувреме, но удържаха 0:0. Така селекцията на Александър Димитров остава с минимални шансове за класира на европейските финали.

Младежите започнаха очаквано по-силно и натиснаха съперника. В 14-ата минута Силвестър Джаспар центрира и защитник на гостите едва не си вкара автогол. В 27-ата минута Йоан Стоянов пусна отлично подаване, но Джаспър не успя да засече топката. Две минути преди края на първото полувреме Молдова остана с човек по-малко. Денис Йесеану получи втори жълт и съответно червен картон.

В 49-ата минута Мартин Минчев вкара гол, но попадението беше отменено заради засада. Малко по-късно Станислав Шопов стреля неточно. После вратарят Агачи спаси удари на Мартин Петков и Джаспър.

„Доволни сме, че играхме добре и търсихме гола. Знаехме как ще противодейства противникът. Единственото, което бяхме запланували, но не си се получи, е атаката през центъра с бързи подавания. Резултатът е несправедлив. Не съм доволен от завършващия удар, трябва повече концентрация“, коментира селекционерът Димитров.