България, младежи, национали

Младежите на България победиха с 3:0 Словения

Младежите на България победиха Словения с 3:0 и се върнаха в битката за класиране на Евро 2019. Отборът на Антони Здравков направи най-добрия си мач от началото на квалификациите и заслужено отнесе втория в класирането на група 6. Това бе втора поредна победа след 3:1 над Черна гора в предишния кръг. Националите събраха осем точки и се доближиха само на две от словенците. Лидер е Франция с 18 точки.

Нападателят на ЦСКА Кирил Десподов бе героят на „Трейс арена“ в Стара Загора. Той имаше участие в първия гол, предизвика втория и отбеляза третия. Българските футболисти показаха и много стабилна игра в защита – словенците имаха само едно положение. То беше в 40-ата минута, когато удар на Глиха се отби от гредата на Даниел Наумов. Йозболт прати отблизо топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

Българите започнаха много силно и с това даде резултат в 20-ата минута. Карабельов изведе Десподов, който обаче не успя да овладее. Краев стигна пръв до топката, но беше блокиран. Най-бързо реагира Антонио Вутов, който с помощта на два рикошета се разписа за 1:0. В края на полувремето резултатът стана 2:0. След корнер Вутов свали топката към Десподов, който стреля. Топката излизаше в аут, но се удари в застаналия на далечната греда Глиха и се озова в мрежата.

Спокойно второ полувреме

След почивката българите приеха спокойно играта и изчакваха възможности за контраатака. Няколко бяха пропилени, но в 83-ата минута все пак се стигна до трето попадение. Десподов тръгна от своята половина, направи индивидуален рейд и прокара топката между краката на вратаря за 3:0.

Програмата

Следващият мач на националите е домакинство на Франция (7 септември). Четири дни по-късно е ред на визита на Черно гора. През октомври има още две гостувания – на Словения и Люксембург.

Победителите от деветте групи се класират за шампионата в Италия и Сан Марино. Четирите най-добри втори отиват на баражи, които ще определят последните два участника в Евро 2019.