Сърбия - България
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Младежкият тим спечели визитата си в Сърбия

Младежкият национален отбор на България спечели гостуването си на Сърбия с 2:1 в квалификационен мач за Евро 2021. Головете за нашите вкараха Илиан Илиев и Калоян Кръстев. За домакините вкара Лука Илич от дузпа.

Така младежкият тим заема третата позиция в Група 5 на квалификациите за еврофиналите с 11 точки. Първи остава Русия, а втори е тимът на Полша. Поляците спечелиха с 1:0 над Русия по-рано днес. Руснаците са със 17 точки, поляците имат 16. За да имат шанс за второто място нашите трябва да вземат визитата си на Полша на 13 октомври.

За сръбския тим играха двамата братя Илич, които са собственост на Манчестър Сити. Иван беше титуляр, а Лука влезе в 63-ата минута. На върха на атаката пък започна Ступаревич, за когото Уотфорд плати 3 млн. евро на Вождовац.

През първото полувреме двата отбора бяха равностойни и рядко се стигаше до опасни ситуации. Точно преди паузата Илиан Илиев открадна топката от футболист на Сърбия, напредна и с диагонален удар по земя вкара за 0:1. В 49-ата минута Здравко Димитров изпълни страхотен пряк свободен удар, но топката се отби в горната греда.

В 64-ата младежкият тим поведе с 2:0. Станислав Иванов подаде вляво на Калоян Кръстев, който с техничен удар вкара топката във вратата.

Сърбите натиснаха здраво и в 81-вата минута Максимович отправи силен удар, но Наумов изби. Пет минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Асен Чандъров извърши нарушение в наказателното поле. Наумов хвана ъгъла, но все пак Лука Илич реализира за 1:2.