Младенович и Гарсия
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Младенович и Гарсия взеха втора титла от Ролан Гарос

Кристина Младенович и Каролине Гарсия триумфираха в турнира на двойки при жените на Ролан Гарос. Французойките надделяха над американското дуо Кори Гоф и Джесика Пегула. Те спечелиха финала след 2-6, 6-3, 6-2. Титлата е втора за тях от Ролан Гарос, като предишната беше през 2016 г.

За Гоф това е втори загубен финал в два дни. Вчера тя беше разбита от Ига Швьонтек на сингъл.

Мачът започна с гейм за Младенович и Гарсия. След това обаче Гоф и Пегула направиха два пробива, които бяха достатъчни за успеха с 6-2.

Във втория сет нещата се обърнаха – французойките пробиха два пъти в първите четири гейма. Последваха два пробива и за американките, но в 8-ия гейм на сета Младенович и Гарсия стигнаха до трети пробив, а след това взеха подаването си и изравниха сетовете.

В третата част французойките отново започнаха с четири поредни гейма. До края те контролираха нещата и стигнаха до трофея час и 44 минути игра.