Нюкасъл - Кеймбридж, Митов
Снимка: twitter.com/cambridgeutdfc

Митов герой за Кеймбридж при шокиращ успех над Нюкасъл за ФА Къп

Воден от българския вратар Димитър Митов Кеймбридж Юнайтед поднесе една от сензациите в третия кръг на ФА Къп. Тимът от Първа лига победи елитния Нюкасъл Юнайтед с 1:0 като гост.

Голът за Кеймбридж вкара Джо Айрънсайд в 56-ата минута. Айрънсайд е болен фен на легендата на Нюкасъл Алън Шиърър. Той вече има 12 попадения през сезона.

Митов имаше отлични изяви на вратата на тима на 36-годишният мениджър Марк Бонър. Нюкасъл отправи 23 удара, 9 от които точни, но българинът се справи. Включително с много опасен удар на Жоелинтон в добавеното време. Свраките освен това изпълниха 12 корнера и още куп статични положения. Натискът на Нюкасъл обаче беше напразен. За тима дебютира и купеният вчера Киърън Трипиър, но и това не помогна.

„Маек Бонър заслужава поздравления. Отборът му игра много силно. Всеки един футболист беше отличен, но над всички беше вратарят“, коментира бившият национал на Англия Джонатан Уудгейт.

Огромна изненада поднесе и Кидърминистър. Тимът от шеста дивизия победи Рединг от Чемпиъншип с 2:1. Кидърминстър е най-нискодивизионният тим, останал в турнира.

Бореъм Ууд също се справи отлично – победа с 2:0 над Уимбълдън. Така Бореъм стигна до четвъртия кръг на ФА Къп за първи път в историята си. Тимът е в пета дивизия – с 36 места под Уимбълдън, който е от Първа лига.