Маями - Милуоки Бъкс

Милуоки Бъкс затвори серията с Маями с 4-0 победи

Милуоки Бъкс е първият тим, класирал се за полуфиналите на плейофите в НБА. Бъкс победи Маями Хийт със 120:103 и затвори серията с 4-0 успеха.

Маями започна по-силно двубоя и поведе с 12 точки в средата на втората част. Бъкс доминираше в третата четвъртина, поведе в резултата и не изпусна преднината си до края. По този начин Милуоки Бъкс си отмъсти за загубата от Маями в миналогодишните плейофи. След успеха Маями стигна финала, който загуби от шампиона Лейкърс. Сега Бъкс чака Бруклин Нетс или Бостън Селтикс в следващата фаза.

Над всички за победителите ба двукратният MVP Янис Адетокумбо. Той реализира трипъл-дабъл – 20 точки 12 борби и 15 асистенции. Това е първият му трипъл-дабъл в плейофите.

Центърът Брук Лопес добави 25 точки и 8 борби, а Крис Мидълтън и Брин Форбс също достигнаха границата от 20 точки. За Хийт единственият, който достигна кота 20, бе Бам Адебоайо (20 точки и 14 борби).

На Запад Юта Джаз поведе в серията с Мемфис Гризлис с 2-1, след като взе първото си гостуване в Тенеси със 121:111. Петима баскетболисти на Джаз вкараха 15 и повече точки, като най-резултатни бяха Донован Мичъл с 29 и Майк Конли с 27 (8 асистенции и 6 борби). Мач номер 4 от серията е в понеделник отново в Мемфис.