Милуоки Бъкс е първият финалист на Изток

Милуоки Бъкс е първият финалист в Източната конференция на НБА. Това се случи след успех като над Бостън Селтикс със 116-91 в петия плейофен мач. Бъкс записаха четвърти пореден триумф и спечелиха серията с 4-1 победи.

Тимът печели плейофна серия срещу за първи път от 1983 г. и за първи път от 2001 г. стигна финалите. Там Милуоки чака победителя измежду Филаделфия 76ърс и Торонто Раптърс. Резултатът след пет мача е 3-2 в полза на Торонто.

Адетокумбо завърши с 20 точки, 8 борби и 8 аситенции

Звездата на Милуоки Янис Адетокумбо реализира 20 точки. Той добави 8 асистенции и 8 борби към тях за успеха. Домакините бяха по-добрият отбор през цялата среща и спечелиха всяка една от четирите части. На полувремето преднината на Бъкс беше 13 точки, а до края стана почти двойно по-голяма. Милуоки също така реализира 45 точки срещу само 21 за Бостън от тройката.

Адетокумбо: Невероятно е, не оплескахме нещата

„Невероятно е, направихме го като отбор. Не оплескахме нещата и просто си свършихме работата. Защитавахме се, движехме добре топката – така успяхме да затворим серията. Първият двубой не бяхме достатъчно фокусирани, но за следващите четири имахме съвсем друга нагласа. Това ни позволи да ги спечелим и да стигнем до финалите“, заяви Адетокумбо.