Лацио - Ювентус Милик
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Късен гол на Милик прати Ювентус на финал за купата

Късен гол на Аркадиуш Милик класира Ювентус на финал за Купата на Италия. Бианконерите загубиха с 1:2 от Лацио, но отстраниха столичани с общ резултат 3:2. Ювентус ще се изправи на финала срещу победителя от двойката Фиорентина – Аталанта. Фиорентина спечели първия мач с 1:0, реваншът е днес.

Валентин Кастеянос даде аванс на орлите още в 12-ата минута. Той вкара след глава след центриране от корнер на Луис Алберто. В края на първата част отново Кастеянос се озова на добра позиция, но Перин спаси удара му.

В 49-ата минута аржентинецът удвои преднината на своя тим. Асистенцията отново беше на Луис Алберто.

Ювентус се раздвижи и пристисна Лацио. Душан Влахович имаше две възможности да се разпише, но в първия случай ударът му беше блокиран, после сърбинът би в аут. Мачът отиваше към продължения, когато Милик вкара на празна врата, за да класира Ювентус.

Така Лацио ще остане без трофей пета поредна година. За последно тимът спечели Купата през 2019 г. със Симоне Индзаги начело.