Милан - Торино
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Милан увеличи преднината си на върха – ВИДЕО

Милан поведе с четири точки на върха на класирането в Серия А. Това стана, след като победи Торино с 2:0 у дома в мач от 17-ия кръг.

В последния си мач росонерите записаха първа загуба от началото на сезона – 1:3 от Ювентус на „Сан Сиро“, но миналата вечер те отговориха подобаващо. Поражението от Юве всъщност е и единственият мач в последните 17, в който росонерите не вкараха поне два гола.

Рафаел Леао даде преднина на домакините в 25-та минута след пас на Диас. Франк Кеси удвои аванса на Милан в 36-та минута от дузпа. През второто полувреме не паднаха повече голове и тимът на Стефано Пиоли спечели с 2:0. Освен това Златан Ибрахимович се завърна в игра след контузия. Шведът се появи на терена в заключителни пет минути. Преди това Рикардо Родригес удари греда за гостите.

След този успех Милан вече има 40 точки, четири повече от втория Интер. Интер гостува днес на третия Рома.

В други два мача от вчера Дженоа победи Болоня с 2:0, а Аталанта разби Беневенто с 4:1 като гост. С победата си Аталанта се изкачи на четвърто място.

- реклама -