Бреша - Милан

Милан взе трета поредна победа – ВИДЕО

Милан победи Бреша с 1:0 в първия двубой от 21-и кръг на Серия А. Мачът се игра в Бреша на стадион „Марио Ригамонти“ пред близо 20 000 зрители.

Автор на единствения гол стана хърватският нападател на росонерите Анте Ребич. Той влеье като резерва и прати топката в мрежата на съперника в 71-ата минута. Преди това Донарума спаси няколко опасни положения. Освен това Бреша вкара гол, но той бе отменен.

Победната серия на Милан в първенството на Италия достигна три мача. В предишните си двубои тимът на Стефано Пиоли надигра Удинезе (3:2) и Каляри (2:0). За Бреша това е четвърта загуба в последните шест срещи.

Милан е на шеста позиция в класирането с актив от 31 точки, а Бреша на предпоследното 19-о място.

Най-интересните мачове от 21-и кръг обаче са в неделя. Тогава е дербито Рома – Лацио, а по-късно Ювентус гостува на Наполи.