Парма - Милан

Милан спечели, Златан получи червен картон

Милан победи Парма с 3:1, за да продължи преследването на Интер. Разликата между двата градски съперника е 9 точки. Лидерът Интер има 71, росонерите – 60.

Милан нямаше никакви проблеми и набързо поведе с 2:0. Ребич още в осмата минута вкара за 0:1, Кеси в края на първата част направи 0:2. Златан Ибрахимович асистира за първото попадение и участва в атаката за второто. После обаче шведът създаде огромни проблеми на тима си. Той получи директен червен картон за протест в 60-ата минута. Златан каза нещо на рефера и той го изгони безцеремонно. Това беше четвърти червен картон за Ибра откакто дойде в клуба. Повече червени картони в последните 11 години има само Габриел Палета (пет).

Парма се върна в двубоя в 66-ата минута чрез Рикардо Гаглиоло. В четвъртата минута на добавеното време обаче Рафаел Леао вкара за 1:3.