Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан спечели своя мач №3000 в Серия А

Милан успя да надвие Торино с 1:0 на „Сан Сиро“ в 22-ия кръг. Така росонерите сложиха край на едномесечна суша без победа. Единственото попадение беше реализирано от Оливие Жиру в 62-ата минута. С успеха Милан се върна в Топ 4 – тимът е трети с 41 точки. Лидерът Наполи има 56, вторият Интер е с 43 точки.

Росонерите също така спечелиха своя мач №3000 в Серия А.  Балансът им е 1458 победи, 879 равенства и 663 загуби. Другите отбори, стигнали кота 3000 са Ювентус, Интер и Рома.

Иначе двубоят започна превес за гостите, но те рядко стигаха до положения за гол. Милан можеше да открие след половин час, но Тео Ернандес не уцели вратата от удобна позиция.

Торино пропусна отличен шанс в 59-ата минута, когато Санабрия стреля на сантиметри от вратата. Отговорът на росонерите беше голът на Жиру, който засече центриране на Ернандес. До края Ернандес имаше още една отлична възможност за попадение, но защитник изби от голлинията.