Милан спечели в Удине с гол в 97-ата минута – ВИДЕО

Милан излъга Удинезе с 1:0 с гол в последните секунди на срещата от 11-ия кръг на Серия А. Това бе първа суха мрежа за тима на Дженаро Гатузо от 16 мача насам.

Росонерите доминираха през по-голямата част от двубоя на „Дачия Арена“, но трудно стигаха до положения. И изглеждаше така, сякаш ще направят първо нулево равенство през сезона. Една от причините за това бе контузията на Гонсало Игуаин. Той постарада при сблъсък с Мандрагора и бе сменен от Кастийехо в 35-а минута.

Удинезе - Милан

В 95-ата минута обаче реферът изгони защитника на Удинезе Брам Нуйтинк. 120 секунди по-късно Алесио Романьоли отбеляза единствения гол в срещата. Той получи топката от Сусо и със силен шут вкара за 0:1. Това стана при контраатака, в която гостите останаха с петима футболисти срещу трима защитници. Реферът използва и ВАР системата, за да прецени правилно, че няма засада. Преди това обаче той изгони Гатузо, който бурно протестира срещу вдигнатия флаг на страничния арбитър.

Романьоли вкара победния гол и през седмицата срещу Дженоа. Тогава той пак се разписа в последната минута.

Трета поредна победа за Милан

Това бе трета поредна победа за тима на Дженаро Гатузо в Серия А. Преди това росонерите се справиха с Дженоа (2:1) и Сампдория (3:2). Така тимът се изкачи до четвърто място в класирането с 21 точки, колкото има и петият Лацио. Ювентус е начело в класирането с 31 т., а Интер и Наполи имат по шест по-малко.