Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан е шампион на Италия след 11 години пауза

Милан стана шампион на Италия за 19-и път в историята си. Титлата в Серия А идва след пауза от 11 години. Росонерите стигнаха до върха след победа над Сасуоло с 3:0. Така тимът на Стефано Пиоли завърши с две точки пред Интер – 86 срещу 84.

Оливие Жиру вкара два гола за Милан – в 17-ата и 32-ата минута. Франк Кеси се разписа в 36-ата.

По същото време Интер победи с 3:0 Сампдория. И трите гола паднаха след почивката – Иван Перишич в 49-ата и Хоакин Кореа в 55-ата и 57-ата минута.

С 19-ата си титла Милан изравни постижението на Интер. Номер едно далеч напред е Ювентус с 36 титли.

По-рано през деня Наполи победи Специя с 3:0. Южняците завършиха трети на 5 точки зад Интер. Головете за тях вкараха Политано, Зиелински и Деме още през първото полувреме.

От Серия А изпадат Венеция и Дженоа. Третият изпадащ ще се реши тази вечер в последните мачове за сезона. В тях Салернитана посреще Удинезе, а Венеция приема Каляри. Салернитана има 31 точки, Каляри е с 29 точки.