Милан се върна в Топ 4 след успех над Дженоа – ВИДЕО

Милан надигра с 2:0 като гост Дженоа в среща от 20-ия кръг на италианската Серия А. С трите точки росонерите се върнаха на четвъртата позиция в класирането. Те бяха изместени от нея от Рома след успеха с 3:2 над Торино.

Първата част на „Луиджи Ферарис“ в Генуа завърши при нулево равенство. Гостите от Милано обаче извършиха принудителна смяна в 14-та минута. Тогава Кристиан Сапата бе заменен от Андреа Конти. По-късно новото попълнение Пакета удари греда.

Дженоа - Милан
Борини вкарва за 0:1
Милан бележи два пъти след почивката

През втората част Фабио Борини бе близо до откриване на резултата, но не уцели вратата. Все пак в 72-а минута Конти асистира на Борини и Милан излезе. Мигел Велосо опита да отвърне с хубав шут извън наказателното поле. Донарума обаче изби в гредата. Малко преди края Сусо уби интригата след подаване на Патрик Кутроне – 0:2.

Генуезците остават на шест точки от зоната на изпадащите, където се намират Болоня, Фрозиноне и Киево.