Милан - Сампдория

Милан се издъни срещу десет от Сампдория

Милан не успя да победи Сампдория в първия си мач след паузата. Двата тима направиха 1:1 в първи мач от 29-я кръг на италианската Серия А.

На „Сан Сиро“ всичко най-любопитно се случи след почивката. Фабио Куалярела се възползва от грешка на домакините и вкара за 0:1 в 57-ата минута. Ветеранът хитро прехвърли излезлия напред Джанлуиджи Донарума. Само две минути по-късно обаче гостите от Генуа останаха в намален състав. Адриен Силва получи втори жълт картон и съответно – червен.

Росонерите натиснаха в търсене на изравнителен гол, но нямаха много чисти положения. Все пак Милан стигна до попадение в 87-та минута чрез Йенс Петер Хауге. Норвежецът оползотвори хубав пас на Франк Кеси. Малко по-късно Кеси дори можеше да донесе успеха на тима на Стефано Пиоли, но ударът му с десния крак срещна страничния стълб на Емил Аудеро.

Ремито означава, че Интер може да увеличи преднината си на върха. Нерадзурите водят пред росонерите с пет точки, но те са играли и два мача по-малко. Единият е по-късно тази вечер – визита на Болоня. Сампдория остава десети с 36 точки.