Милан - Фиорентина

Милан побеждава и без Ибрахимович – ВИДЕО

Милан увеличи аванса си на върха на класирането на Серия А след победа над Фиорентина. Росонерите спечелиха с 2:0 при това без Златан Ибрахимович, който лекува травма. Така те имат пет точки аванс пред Интер и Сасуоло. Милан е с 25 точки, вторият и третият – с по 18. Ювентус има 17 точки.

Алесио Романьоли откри в 17-та минута, а малко след това Франк Кесие удвои преднината на тима на Стефано Пиоли. Кеси пропусна и дузпа по-късно. През втората част росонерите не допуснаха изненади. Успехът беше седми за тима през сезона в Серия А.

В следващия кръг Милан гостува на Сампдория, докато Фиорентина е домакин на Дженоа.

В другия двубой от неделния следобед Болоня надигра минимално Кротоне с 1:0. Точен в края на първото полувреме беше Роберто Сориано.