Милан Лудогорец
Вратарят на Лудогорец Хорхе Броун имаше доста работа в Милано

Милан победи за втори път Лудогорец

Милан победи за втори път Лудогорец, този път с 1:0, и продължи напред в Лига Европа. Българският шампион отпадна без да вкара гол на италианския колос, след като загуби преди седмица с 0:3 в Разград.

И двамата треньори направиха много промени в своите отбори. Димитър Димитров пусна петима нови – Броун, Натаниел, Терзиев, Вандерсон и Горалски. Дженаро Гатузо пък имаше седем различни играчи в сравнение с 11-те от първия мач. Кутроне, който създаде сериозни проблеми на Лудогорец в първия мач, обаче бе титуляр. И продължи по същия начин и във втория. Именно той асистира на Фабио Борини в 21-а минута за 1:0. До края на първата част росонерите бяха доста пасивни, но няколкото удара на българския тим не бяха достатъчно опасни.

Швиерчок беше най-близо до гола

След почивката ситуацията на терена не се промени особено. Милан разчиташе на контраатаки, а Лудогорец безуспешно се опитваше да вкара гол. Полякът Швиерчок бе най-близо до това в 58-а минута, но ударът му бе спасен от Донарума.