Сампдория - Милан

Милан се справи и със Сампдория – ВИДЕО

Милан поведе с пет точки на върха на класирането в Серия А, след като победи Сампдория. Росонерите спечелиха с 2:1 като гост в мач от 10-ия кръг.

На „Луиджи Ферарис“ гостите бяха без своя голмайстор Златан Ибрахимович. И двата тима имаха положения, но точно преди почивката Франк Кеси вкара за 0:1. Той се разписа от дузпа. В 77-ата минута Самуел Кастийехо вкара за 0:2. Той се разписа за трети пореден мач. Кастийехо влезе в игра като резерва и вкара с първото си докосване до топката. Домакините върнаха един гол чрез Албин Екдал, но не стигнаха до повече. Така Сампдория продължава да няма победа от края на октомври..

Милан записа осма победа от началото на сезона и събра 26 точки, пет повече от втория Интер. На трета позиция се изкачи Наполи, който разби Кротоне с 4:0. Инсинье, Лосано, Деме и Патаня вкараха голове за неаполитанци, които вече имат 20 точки. Кротоне пък продължава без победа от старта на сезона.