Милан преодоля горчивия китайски хап в мач с три дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан победи гостуващия Киево на „Сан Сиро“ с 3:1 в късния мач от 27-мия кръг на Серия А. Така „росонерите“ се опитаха да превъзмогнат разочарованието от новината за провалената сделка за закупуването на клуба от китайския консорциум, която дойде преди няколко дни.

Този мач беше тържество на дузпите. В него имаше три, като две бяха реализирани, а една изпусна Карлос Бака при 1:1. Иначе той се разписа в средата на първата част, но Джонатан де Гузман изравни от 11-те метра малко преди почивката.

Минути по-късно Бака пропиля дузпа, но в 70-та минута се реабилитира и върна аванса на тима си. В края „росонерите“ получиха отново право да изпълнят от 11-те метра, но тогава Джанлука Лападула не изпусна и осигури успеха на тима си.

Мачът започна равностойно, като имаше доста интересни положения, но не и реални опасности в първите минути. В 24-та минута падна и първият гол, дело на колумбийския нападател на Милан Карлос Бака.

Тогава преотстъпеният от Евертън Жерар Деулофеу направи страхотен пробив и изведе Бака на хубава позиция, а нападателят откри резултата с много точен удар. След това последваха още доста интересни положения за „червено-черните“, но Мануел Локатели и Бака пропуснаха.

Така се стигна до 42-та минута, когато Киево получи правото да изпълни дузпа, а от 11-те метра Джонатан де Гузман възстанови равенството. Още преди почивката обаче можеше отново да се стигне до аванс за Милан, но дузпата в продължението на първата част беше пропусната от Бака.

След почивката последваха равностойни минути, но контрите на домакините бяха доста опасни. И при една от тях се стигна до втори гол за Милан. В 70-та минута Алесио Романьоли отклони към Карлос Бака във вратарското поле и той от тази близка дистанция не изпусна за 2:1.

В 77-та минута Валтер Бирса изпусна най-добрия шанс за Киево за 2:2, като ударът му беше избит от Джанлуиджи Донарума. Всичко свърши пет минути след това, когато Милан получи втора дузпа, а от нея Лападула опъна мрежата за 3:1.

До края Киево изпусна още един шанс за гол, след като Фабрицио Качаторе уцели напречната греда. В крайна сметка Милан победи с 3:1 и взе важните три точки. С тях „росонерите“ имат 50 в актива си, колкото има и петият Лацио. Киево е с 35 точки на 11-та позиция.