Ювентус - Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан остави Ювентус без победа – ВИДЕО

Милан измъкна 1:1 от гостуването си на Ювентус и остави бианконерите без победа в Серия А. Юве има само две точки в четири кръга и е в зоната на изпадащите. Росонерите пък загубиха първи точки през сезона. Така те се изравниха с Интер на върха на класирането с по 10 точки.

Иначе Ювентус вкара за 1:0 още в четвъртата минута. Тогава след великолепна атака се разписа Алваро Мората. Мората има три попадения в последните три мача.

Тимът на Масимилиано Алегри имаше още няколко възможности да вкара втори гол, но не успя. Милан изравни с първото си добро положение – Анте Ребич вкара за 1:1 четвърт час преди края. Ребич стана първият играч на клуба в ерата на трите точки, вкарал в три последователни мача срещу бианконерите.

До края гостите имаха още две възможности да спечелят, но ги пропуснаха. При това Милан беше без Златан Ибрахимович, Оливие Жиру и Давиде Калабрия. Росонерите не бяха взимали точка от Торино, след като изостават в резултата от 1996-а насам.

Ювентус започва без победа в четири кръга в Италия едва за четвърти път в историята си. Предишните са през 1942-а, 1955-а и 1961-а години.