Верона - Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан обърна Верона и пак е първи – ВИДЕО

Милан направи шампионски обрат от 0:1 до 3:1 при гостуването си на Верона в 36-ия кръг на Серия А. Росонерите на два пъти в своята история са губили скудетото на „Бентегоди“, но този път не позволиха това да се случи. С трите точки тимът събра 80 – две повече от втория Интер. До края остават два кръга.

Милан започна силно и можеше да поведе в резултата в 14-ата минута. Лоренцо Монтипо обаче спаси удара на Раде Крунич. После Сандро Тонали се разписа, но ВАР отмени гола заради засада. После Монтипо спаси удар на Калабрия.

Верона поведе в 38-ата минута, когато Дарко Лазович намери Давиде Фараони, а той вкара топката във вратата на Майк Менян. Гостите обаче изравниха в третата минута на добавеното време на първата част. Тогава Рафаел Леао асистира за попадението на Сандро Тонали – 1:1.

Милан завърши обрата в 50-ата минута. Отново комбинация между Леао и Тонали доведе нещата до 1:2. Така той отпразнува по великолепен начин рождения си ден. И стана първият футболист в историята на клуба, вкарал на два пъти на рождения си ден.

Три минути преди края росонерите сложиха точка на спора. Жуниор Месиас намери Алесандро Флоренци, а той се разписа за 1:3. Флоренци реализира 119 секунди, след като влезе в игра. Това е най-бързият гол на резерва за тима този сезон.

Обратът е четвърти за Милан този сезон. Тимът обърна на два пъти Верона и по веднъж Лацио и Интер.