Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан обърна Верона от 0:2 – ВИДЕО

Милан обърна Верона от 0:2 до 3:2 в мач от 8-ия кръг на Серия А. Росонерите изоставаха с 0:2 на „Сан Сиро“ 0:2 след 45 минути игра, но в края триумфираха. С трите точки Милан излезе на върха в класирането. Тимът на Стефано Пиоли има 22 точки – една повече от Наполи. Южняците обаче са с мач по-малко. Освен това росонерите за първи път в своята история тръгват толкова силно.

Гостите стартираха силно и поведоха още в седмата минута. Тогава Джанлука Капрари беше изведен от Мигел Велосо и вкара за 0:1. В 24-ата минута Хелас Верона направи 0:2. Този път попадението дойде от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Калинич. Антонин Барак пък реализира наказателния удар.

Милан натисна сериозно след почивката и в 59-ата минута намали изоставането си – 1:2. Автор на гола беше Оливие Жиру, засякъл центриране на Рафаел Леао. Жиру има 3 гола в първите две домакинства в Серия А. Преди него с подобно постижение могат да се похвалят само Оливер Бирхоф, Алешандре Пато, Марио Балотели и Карлос Бака.

В 73-та минута реферът отсъди нова дузпа, този път в полза на домакините. След триминутна ВАР пауза Франк Кеси изпълни и изравни – 2:2.

Две минути по-късно обратът беше завършен. Кастейехо центрира, а Корай Гюнтер си вкара автогол за 3:2.