Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан обърна Лацио и се върна на върха – ВИДЕО

Милан постигна ключов обрат за 2:1 срещу Лацио в Рим. Победният гол за росонерите вкара Сандро Тонали в 92-ата минута. С трите точки тимът се върна на върха в Серия А и си осигури ново класиране в Шампионската лига. Милан има 74 точки, две повече от шампиона Интер. Градският съперник обаче е с мач по-малко. До края остават четири кръга.

Орлите поведоха още в четвъртата минута с попадението на Чиро Имобиле. Голмайсторът се разписа за 26-и път през сезона. Попадението е първо във вратата на Милан след 568 сухи минути в Серия А.

Малко след почивката обаче Оливие Жиру изравни. Това е девети гол за него през сезона и първи от седем мача насам. Той не е вкарвал толкова много от сезона 2016/17 – 12 попадения за Арсенал.

Милан натисна до края и в последните десет минути Стракоша извади удари на Рафаел Леао и Анте Ребич. После и резервата Златан Ибрахимович изпусна шанс за гол. Тимът на Стефано Пиоли обаче не се отказа и стигна до попадение. Заслугата беше на Ибрахимович, който изведе Тонали за 1:2.