Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан обърна Интер, Ювентус сбърка – ВИДЕО

Рафаел Леао вдъхнови Милан в „Дерби дела Мадонина“. Росонерите обърнаха Интер с 3:2 в петия кръг на Серия А и излязоха на върха с 11 точки – една повече от Аталанта. Интер остава пети с 9 точки.

Леао в своя мач номер 100 в елита на Италия отбеляза два от головете и асистира за третия, дело на Оливие Жиру. Иначе Марсело Брозович вкара първия гол в дербито в полза на Интер, а Един Джеко оформи крайния резултат.

Интер дори можеше да изравни в 77-ата минута, когато Майк Менян отклони удар на Хакан Чалхаонглу в напречната греда.

Това е първи път от 2011 г., в който Милан печели две поредни градски дербита.

Фиорентина спря Ювентус

Ювентус допусна нова грешка в Серия А, завършвайки 1:1 във визита на Фиорентина на „Артемио Франки“. Това е трето равенство за бианконерите от началото на сезона.

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри направи много ротации преди гостуването на ПСЖ в Шампионска лига. Гостите бяха без своята звезда и бивш нападател на виолетовите Душан Влахович, който остана на резервната скамейка и не се появи в игра. Юве поведе още в началото чрез Аркадиуш Милик. Фиорентина изравни с гол на Кристиан Куаме в 29-ата минута. В края на първото полувреме Лука Йович изпълни дузпа, но уцели гредата.