Милан направи трето поредно равенство – ВИДЕО

Милан продължава с неубедителното си представяне през сезона в Серия А. Росонерите стигнаха само до 1:1 срещу Емполи – трето поредно равенство за тима. Отборът на Дженаро Гатузо освен това все още не е печелил като гост.

Домакините имаха шанс още във втората минута, но Донарума спаси. Малко по-късно росонерите поведоха. Билиа стреля от 18 метра, топката рикошира в крака на Капеци и влетя в мрежата – 0:1. Емполи натисна и Ла Гумина имаше шанс да изравни, но пак не успя да преодолее Донарума. После пък Капуто уцели гредата. Тимът на Гатузо пък се отчете с удари на Кеси, Бонавентура и Сусо, но Терасиано спаси.

Емполи - Милан
Терасиано спира удар на Романьоли
Милан пак пропилява аванс

Второто полувреме далеч не бе толкова интересно, най-вече защото Милан се прибра назад. Пасивността на гостите обаче бе наказана. В 71-а минута домакините изравниха от дузпа. Грешка на Романьоли, която доведе до нарушение срещу Капуто. Потърпевшият стреля от бялата точка и направи 1:1. През миналия уикенд Милан на два пъти повеждаше срещу Аталанта и стигна само до 2:2.

Франческо Капуто бележи за 1:1

Росонерите се събудиха след изравнителния гол и имаха отлична възможност да стигнат до още едно попадение в края. Терасиано обаче спаси волето на Сусо и запази равенството. С точката, пета за клуба след промоцията, Емполи мина над зоната на изпадащите. Милан има шест и е 13-и в класирането.