Милан - Ювентус

Милан наказа Ювентус с 3:0 насред Торино – ВИДЕО

Милан победи Ювентус с 3:0 в среща от 35-ия кръг на Серия А. Двубоят на стадион „Алианц“ в Торино е ключов в битката за местата в Топ 4.

Младежкият национал на Испания Брахим Диас осигури предимство на росонерите в края на първото полувреме. Той беше титуляр за първи път от февруари насам. После Юве отправи единствения си точен удар – Бетанкур обаче не успя да преодолее Донарума.

В 58-ата минута Франк Кеси не успя да реализира дузпа. Малко след това ветеранът Златан Ибрахимович беше принуден да напусне терена заради травма. Въпреки това Милан продължи да има предимство и успя да удвои аванса си в 78-ата минута. Тогава се разписа Анте Ребич. Само четири минути по-късно Фикайо Томори вкара за 0:3. Томори не беше вкарвал от септември 2019-а, когато се разписа за Челси срещу Уулвс.

Поражението извади Ювентус извън зона Шампионска лига – тимът е пети с 69 точки. Аталанта и Милан имат по 72 точки и са съответно на втора и трета позиция. Наполи е четвърти със 70 точки. До края на шампионата остават три кръга. В един от тях Ювентус играе с шампиона Интер.

Треньорът на Ювентус Андреа Пирло заяви, че няма да подаде оставка въпреки тежкото поражение. „Не, няма да подам оставка. Заех тази длъжност с голям ентусиазъм, въпреки определени трудности. На разположени съм на клуба, предстоят още три мача. Ще продължа да върша работата си, докато това ми е позволено“, заяви Пирло.