Милан най-накрая успя да спечели – ВИДЕО

Милан взе едва втората си победа от началото на сезона. Тимът спечели с 4:1 визитата си на Сасуоло и се изкачи в горната половина на класирането. Успехът сложи край на серията от три поредни равенства и бе първи за росонерите като гост.

Тимът на Дженаро Гатузо откри резултата в края на първото полувреме чрез Франк Кеси.

Сасуоло - Милан
Сусо празнува гола за 0:2
Още три гола за Милан след почивката

Втората част започна с нов гол за Милан, реализиран от Сусо. Това бе първо попадение за бившия халф на Ливърпул от началото на сезона. Той се разписа в 50-а минута, а десет по-късно грандът вече водеше с 3:0. Кастейехо вкара със страховит шут от далечна дистанция.

Сасуоло щеше да излезе втори след Ювентус при победа, но стигна само до почетен гол. Той бе вкаран от Филип Джуричич. В добавеното време Сусо вкара още веднъж за 1:4.

Вратарят Андреа Консили е отчаян от поредния гол на Милан

Така Сасуоло остана с 13 точки и е пети, а росонерите събраха девет и са на десето място.