Беневенто - Милан

Десетима от Милан надвиха Беневенто – ВИДЕО

Милан си върна лидерското място в Серия А, след като измъкна победа във визитата си на Беневенто. По-рано днес росонерите бяха изместени от градския съперник Интер.

Франк Кеси откри от дузпа за гостите в 15-ата минута. После обаче положението на тима на Стефано Пиоли се влоши драматично – Сандро Тонали беше изгонен. Той получи директен червен картон за брутално влизане в Артур Йоница. В началото на втората част обаче Рафаел Леао вкара за 0:2 след пас на Ребич.

Беневенто имше отличен шанс да вкара гол, но Джанлука Капрари пропусна дузпа. Самият той беше фаулиран от Крунич за наказателния удар. Тимът на Филипо Индзаги отправи забележителните 25 удара към вратата на Милан, но въпреки това не стигна до попадение. Беневенто удари и греда – чрез Инсинье. Росонорите също удариха две греди – чрез Чалханоглу и Кеси.

Убедителни победи за Наполи и Аталанта

Наполи се изкачи до четвърто място в класирането, след като победи Каляри с 4:1. Неаполитанците откриха в 25-та минута чрез Зелински, но домакините изравниха 15 минути след почивката с гол на Жоао Педро. Само две минути след това Зелински отново даде преднина на гостите В заключителните 15 минути Ървинг Лосано и Лоренцо Инсинье от дузпа направиха 1:4. Тимът на Дженаро Гатузо има 28 точки.

Аталанта пък разби Сасуоло с 5:1 у дома. Централният нападател Дуван Сапата вкара два гола за бергамеските, а Матео Песина, Робин Госенс и Луис Муриел добавиха по още един. Влад Кирикеш отбеляза почетното попадение за Сасуло в 75-та минута. Аталанта е на шесто място с 25 точки.