Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан се доближи на точка от титлата в Италия

Милан победи с 2:0 Аталанта и се доближи на точка от спечелването на титлата на Италия. Росонерите надвиха бергамаските с голове на Рафаел Леао и Тео Ернандес след почивката. Двубоят е 15-и поред без загуба за тима на Стефано Пиоли.

С победата Милан събра 83 точки и води с пет пред втория Интер, който е с мач по-малко. Росонерите могат да станат шампион още тази вечер, ако Интер не спечели визитата си на Каляри. Тимът не е печелил титлата в Серия А от 11 години.

Аталанта игра много стабилно и не даде много шансове на домакините. Влизането в игра на Жуниор Месиас обаче помогна на лидера да спечели мача. С второто си докосване в 56-ата минута той изведе Леао за 1:0. При попадението имаше съмнения за нарушение срещу Матео Песиона, които обаче не бяха уважени от главния съдия Даниеле Орсато и ВАР.

В 75-ата минута Милан реши всичко с втори гол след чудесно индивидуално изпълнение на Тео Ернандес, който с далечен удар не остави шансове на Хуан Мусо. Аталанта остава осми с 59 точки и все още има шанс за Европа.

По-рано днес Наполи победи Дженоа с 3:0 в последния мач на Лоренцо Инсинье в Неапол. Инсинье ще играе за Торонто в МЛС през следващия сезон. Нападателят уцели греда през първото полувреме. След почивката той обаче се разписа от дузпа и реализира своето 122-о попадение за южняците. Другите головете вкараха Озимен и Соботка. Наполи е трети и със сигурност ще играе в Шампионската лига през следващия сезон.