Милан продължи кризата с 0:0 с Фрозиноне – ВИДЕО

Милан направи само 0:0 във визитата си на предпоследния Фрозиноне. Това бе шести пореден мач без победа за колоса и четвърти без вкаран гол в Серия А. Тимът няма попадение вече 379 минути. Подобно нещо не се е случвало от сезона 1984/1985-а. Тогава на пейката бе Нилс Лидхолм, а серията включваше Торино, Авелино, Сампдория и Хелас Верона.

Сега постът на Дженаро Гатузо начело на тима виси на все по-тънък косъм. Гатузо трябваше да спечели и двата мача до края на годината – този и след три дена срещу СПАЛ. Дори и росонерите да вземат последния си двубоя за 2019-а обаче е доста вероятно през паузата той да бъде сменен.

Донарума най-добър за Милан

Гатузо направи някои промени в тима си и започна с 4-3-3. После мина през 4-3-1-2 и 3-4-1-2 в последната част, но напразно. Фрозиноне изглеждаше стабилен и уверен, а  фактът, че Донарума бе най-добър за гостите казва достатъчно. Игуаин бе напълно изолиран, Кастийехо – незабележим, а Чалханоглу – сянка на себе си. Домакините бяха много опасни по фланговете, където Джилионе и Бегето бяха неудържими. Донарума спаси техни удари, но и той бе преодолян, когато Киано вкара. Попадението обаче бе отменено след намеса на ВАР заради нарушение срещу Чалханоглу.

Фрозиноне - Милан
Киано бележи гол, който после ще бъде отменен
Гатузо: Ужасно първо полувреме

„Бяхме ужасно слаби през първото полувреме. Въобще не бяхме на терена. Ясно е, че няма как да се върнем в Шампионската лига, ако играем по този начин. И не е въпрос на лош късмет – слаби сме. Поемам отговорност за резултатите“, каза Дженаро Гатузо.