Милан и Юве продължават за Купата – ВИДЕО

Милан и Ювентус се класираха за четвъртфиналите за Купата на Италия. Росонерите победиха с 2:0 след продължения Сампдория. Юве пък се справи рутинно с Болоня, пак с 2:0. Двата колоса се изправят един срещу друг в сряда в мача за Суперкупата на Италия.

Пакета дебютира за Милан, Кутроне бележи

За росонерите в Генуа дебютира купеният за 35 млн. евро. Лукас Пакета. Герой за тима на Дженаро Гатузо бе Патрик Кутроне. Той влезе на мястото на Гонсало Игуаин и само за шест минути реализира двата гола за гостите.

Първо в 102-а минута Андреа Конти асистира на нападателя. В началото на второто продължение Чалханоглу подаде на Кутроне, който не остави шансове на Рафаел.

Мойс Кийн вкара първия си гол за Юве

Носителят на Купата Ювентус продължи защитата на трофея след рутинен успех с 2:0 при гостуването на Болоня. Двубоят започна по отличен начин за Старата госпожа – гол още в деветата минути. Точен бе Федерико Бернардески. Гостите контролираха събитията на терена, но не стигнаха до ново попадение.

Скоро началото на второто полувреме младият нападател Мойс Кийн вкара за 0:2. Той се разписа в 49-та минута, като това бе първи негов гол през сезона. Малко след час игра 18-годишният стрелец бе заменен от голямата звезда Кристиано Роналдо. Освен португалеца, резерви бяха Дибала и Матюиди.

В следващата фаза Ювентус ще играе с победителя от сблъсъка между Каляри и Аталанта.