Милан излъга Рома с гол в 95-ата минута – ВИДЕО

Милан излъга Рома с 2:1 в третия кръг на Серия А, като вкара победен гол в 95-а минута. Това бе първа победа за росонерите през новия сезон и първа загуба за столичани.

През първото полувреме бяха отменени два гола, по един и за два тима, след използване на ВАР-системата. Единият беше на Гонсало Игуаин, другият – на Нзонзи. И за двамата това щеше да е дебютно попадение за новите им клубове.

Милан - Рома
Гонсало Игуаин бележи гол, който няма да бъде признат
Милан сложи край на серията на Рома от 9 мача без загуба

Росонерите поведоха в 40-ата минута с точен изстрел на Кеси, който получи отличен пас от швейцареца Родригес. Аржентинският централен защитник на вълците Федерико Фасио възстанови равенството в 59-ата минута.

Авторите на първите два гола – Франк Кеси (вдясно) и Фацио – в действие

Милан стигна до победен гол в петата минута от продължението на мача, когато Кутроне се разписа след подаване на Игуаин. Така росонерите сложиха край на серията на столичани от девет поредни срещи без загуба.

В следващия кръг Милан гостува на Каляри, а Рома посреща Киево. Мачовете ще се играят на 16 септември, след паузата в първенството, заради мачовете от Лигата на нациите.