Милан
Снимка: twitter/acmilan

Милан излъга Лацио в мач с 3 червени картона

Късен гол на резервата Ноа Окафор донесе победата с 1:0 за Милан при гостуването на Лацио. Мачът от 27-ия кръг на Серия А завърши с хаотични сцени заради два червени картона за столичани в добавеното време. Те бяха получили още един по-рано и завършиха с 8 души.

Милан прекъсна серията си от три мача без успех във всички турнири. Тимът е трети с 56 точки. Лацио записа втора поредна загуба и остава осми с 40 точки. Лидер в Серия А е Интер с 69 точки, а вторият Ювентус има 57.

Росонерите доминираха, но изпуснаха няколко положения преди почивката. Мачът продължи по същия начин и след почивката. В 77-ата минута Рафаел Леао вкара гол, но ВАР показа засада и го отмени. Все пак в 88-ата Окафор беше точен от близко разстояние за 0:1.

Домакините останаха с човек по-малко в 57-ата минута, когато защитникът Лука Пелегрини получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Кристиан Пулишич. В четвъртата минута на добавеното време защитникът Адам Марушич получи директен червен картон. Малко по-късно същото стана и с Матео Гендузи. Той беше изгонен за спречкване с Пулишич.

Лацио стана първият тим от Серия А, който получава три червени картона в един мач от 2012 г, насам. Тогава същото се случва с Палермо срещу Болоня.